Czy narodziny dziecka są bezpieczne?

MaryAnn B. Wilbur, MD, MPH
Pani Lezack jest 31-letnią kobietą, która otrzymała jedno nieskomplikowane, w pełni spontaniczne porwanie z pochwy. Jest zdrową kobietą bez żadnej historii medycznej lub chirurgicznej. Obecnie jest w ciąży po 35 tygodniach z drugim dzieckiem i jest tu na rutynową wizytę w ramach opieki prenatalnej. Była bardzo troskliwa w swoim uczestnictwie w opiece prenatalnej, a ciąża ta była prosta do tej pory. Ona i jej mąż spodziewają się małego chłopca. Przesiewowe badania w pierwszym trymestrze i badania anatomiczne wskazują na bardzo niskie ryzyko anomalii. Twoje dzisiejsze badanie jest uspokajające; Badanie ultrasonograficzne wykonywane przy łóżku potwierdza, że płód znajduje się w pozycji wierzchołkowej.
Pani Lezack urodziła córeczkę 30 miesięcy temu w swoim szpitalu. Pamięta narodziny córki z czułością, ale wierzy, że gdyby dostarczyła ją w domu, byłaby bardziej satysfakcjonująca. Ma przyjaciela, który niedawno urodziła w domu i mówi, że było to wspaniałe doświadczenie. Pani Lezack mówi, że jest bardzo zainteresowana realizacją dostawy do domu i chciałaby zrozumieć jej opcje. Szuka twojej opinii na temat dostawy do domu i pyta: Czy poród w domu jest dla mnie rozsądną opcją?
Możliwości leczenia
Które z poniższych podejść jest odpowiednie dla tego pacjenta?
1. Poprzyj dostarczanie w domu jako rozsądną opcję dla tego pacjenta.
2. Poleć dostawę w szpitalu.
Aby pomóc w podejmowaniu decyzji, każde z tych podejść jest bronione w krótkim eseju przez eksperta w tej dziedzinie. Biorąc pod uwagę twoją wiedzę o pacjencie i punktach ekspertów, którą opcję wybrałbyś? Dokonaj wyboru, zagłosuj i zaoferuj swoje komentarze w.
Opcja leczenia 1: Pomoc domowa jako rozsądna opcja dla tego pacjenta Leczenie Opcja 2: zalecenie dostawy w szpitalu Opcja leczenia Opcja leczenia 2
Opcja leczenia
Wspieraj dostawy w domu jako uzasadnioną opcję dla tego pacjenta
Sarah Little, MD, MPH
Pani Lezack jest idealnym kandydatem do dostawy do domu. Jest zdrową, wieloródkową kobietą, która otrzymuje odpowiednią opiekę prenatalną i jest w ciąży z singletonem, który jest w przedstawieniu prenatalnym. Niezależnie od tego, czy zdecyduje się dostarczyć w domu, czy w szpitalu, jej najbardziej prawdopodobnym skutkiem będzie kolejna nieskomplikowana porcja dopochwowa. Musi jednak zrozumieć ryzyko i korzyści każdej opcji, aby podjąć świadomą decyzję.
Badanie Snowdena i wsp. w tym wydaniu Dziennika1 wykazano niższy wskaźnik interwencji w pracę wśród kobiet próbujących porodu domowego niż wśród kobiet porodowych w szpitalu – wyniki podobne do wcześniejszych badań. Ogólna częstość cięć cesarskich wśród kobiet, które podjęły próbę porodu domowego, wyniosła 5,3%, w porównaniu do 24,7% kobiet, które planowały poród w szpitalu (P <0,001). Cesarskie cięcie wiąże się ze znacznym ryzykiem, w tym z częstością powikłań matczynych i śmiercią, która jest trzykrotnie wyższa niż w przypadku porodu z pochwy, nawet wśród kobiet niskiego ryzyka. Ponadto jedna na cztery kobiety rodzi w szpitalu przytłoczony, przestraszony lub niespokojny. Konsekwentne, indywidualne wsparcie rodzica i znane środowisko domowe może poprawić doświadczenie niektórych kobiet.3
Jednak nawet u pacjenta o najniższym ryzyku, podczas pracy mogą wystąpić nieprzewidziane zdarzenia, a natychmiastowy dostęp do sali operacyjnej i zespołu resuscytacyjnego noworodków może poprawić wyniki. Dane na temat śmiertelności okołoporodowej z porodem domowym były mieszane. W badaniach przeprowadzonych w Europie stwierdzono, że nie ma zwiększonego ryzyka zgonu okołoporodowego, gdy kobiety były niskiego ryzyka lub podwyższonego ryzyka tylko u nieródek. Te wyniki mogą nie mieć zastosowania w Stanach Zjednoczonych, gdzie porody domowe są znacznie mniej powszechne (1% , w porównaniu do 20% w Holandii i 8% w Wielkiej Brytanii) i brakuje wysoce zintegrowanych systemów opieki. Badania ze Stanów Zjednoczonych trapiły obawy o ważność danych. Snowden i in. przeanalizował ryzyko na podstawie docelowego miejsca porodu matki zamiast rzeczywistego miejsca dostawy (dokładniejsza analiza zamiaru leczenia) i stwierdził, że ryzyko zgonu okołoporodowego było dwa razy większe w planowanym okresie poza domem. porody szpitalne jak w przypadku porodów w szpitalu (3,9 vs. 1,8 zgonów na 1000 porodów, P = 0,003). Jednak nie znaleźli znaczącego ryzyka, gdy kobiety z grupy wieloródek były analizowane osobno. Niemniej jednak rozsądne jest założenie, że w najgorszym przypadku narodziny w domu mogą stwarzać ryzyko złego wyniku okołoporodowego, dwukrotnie większego niż ryzyko w przypadku porodu w szpitalu.
Czy to ryzyko jest dopuszczalne ? Porównanie z innymi zagrożeniami w położnictwie może być pomocne
[patrz też: stomatolog poznań, poradnia psychologiczna, dobry kardiolog ]
[patrz też: w zdrowiu i chorobie, zdjęcie rtg zębów, wodorotlenek wapnia stomatologia ]